انتخاب مخزن اب گرم

انتخاب مخزن اب گرم

پس از محاسبه مقدار ظرفیت حرارتی و حجم مخزن،با استفاده از کاتالوگ یکی از کارخانه های سازنده می توان مخزن مناسب را انتخاب نمود.مخزن مناسب مخزنی است که (1000)لیتری با ورقی به ضخامت(5)میلی متر برای استوانه داخلی و (4)میلی متر برای استوانه بیرونی و بوش (2)اینچ برای اتصالات.

در مورد مخازن اب گرم کویلی معمولاحجم مخزن ظرفیت حرارتی کویل،درجه حرارت اب گرم ورودی به کویل (یا مشخصات بخار ورودی)فشارکار مخزن و طرز نصب ان (افقی و یا قائم)به کارخانه سازنده داده میشود و کارخانه بر اساس اطلاعات داده شده،مخزن را میسازد.

پمپ سیرکولاتوربرکشت اب گرم مصرفی و کاربرد ان

پمپی است که اب را در مدار لوله رفت،لوله برگشت و مخزن اب گرم مصرفی به جریان می اندازد،تا تلفات حرارتی اب گرم مصرفی در لوله ها را جبران کند،در نتیجه همیشه با بازنمودن شیر بلافاصله اب گرم خواهیم داشت و از هدر رفتن اب جلوگیری شود.

انتخاب پمپ سیرکولاتور برگشت اب گرم مصرفی=بربرای انتخاب این پمپ نیز مانند هر پمپ دیگری باید دو شاخص اصلی ان (مقدار دبی هد پمپ)و نیز نوع موتور پمپ از نظر نصب (خطی و یا زمینی)و نوع برق ان (یک فاز و یا سه فاز)مشخص گردد.

مقدار دبی پمپ=روش سریع و قابل قبول محاسبه دبی پمپ=

1-مقدار کل طول لوله های رفت و برگشت اب گرم را بر حسب متر تعیین میکنیم،

2-مقدار طول لوله را برای لوله های عایق شده در عدد (w-m28/)ضرب میکنیم تا مقدار تقریبی تلفات حرارتی لوله ها به دست می اید؛

3-با استفاده از فرمول (d=h__64)مقدار دبی پمپ را به دست می اوریم.

مثال= میخواهیم دبی پمپ سیرکولاتور اب گرم مصرفی را برای ساختمانی فت که مقدار کل طول لوله های رفت و بگشت اب گرم مصرفی ان (1600)متر است محاسبه کنیم.

مقدار هد پمپ=مقدار فشار و یا هد پمپ سیرکولاتور برگشت اب گرم مصرفی را نیز مانند هد پمپ سیرکولاتور اب گرم سیستم گرم  کننده محاسبه مکنیم.

با تشکر شرکت نور

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.