ایا با ارایش مژه ها میریزند

ایا با ارایش مژه ها میریزند=ارایش مژه ها توسطریمل یا استفاده مکرر از مژه مصنوعی یکی از علل ریزش مژه و کم پشتی ان هاست.البته در صورتی که از ریمل های واتر پروف استفاده میکنید در پاسخ به ضربات و محکم پاک کردن مژه ریزش رخ خواهد داد .از طرف دیگر ایجاد حساسیت و الرژی نسبت به چسب یا مواد ارایشی و پاکننده ها میتواند با ایجاد اگزما و خارش منجر به ریزش مو و ریزش مژه شود.

کدام محصولات در درمان ریزش مژه ها موثرند؟

اصولا تفویت مژه و ابرو به صورت موضعی خصوصا در ترکیب ارایشی امکان پذیر نیست و اغلب تبلیغات در این زمینه بیشتر ادعا هستند.برخی داروهای انالوگ پروستاگلاندین از جمله لاتانوپروست در درمان ریزش مژه موثر پوده است. ترکیب دیگر ان bimatoprost است که به صورت موضعی در مطالعات در درمان الوپسی اره اتا به کار رفته و موثر بوده است.

عادت های نابجا

ضربات یا تروماها یکی از دلایل ریزش مژه ها هستند،مثلا کسانی که عادت به کندن مژه ها دارند با کاهش حجم ابرو یا مژه ها مواجه میشوند.داروها نیز میتوانند دلیل دیگری بر ریزش مژه ها باشند،از جمله رتینوئیدها،هپارین،اندروژن،داروهای ضدکلسترول،داروهای ضد تیروئیدی،پروپرانولول،اسیدوالپروئیک و داروهای ضد انعقادی.داروهای شیمی درمانی همچنین رادیوتراپی در موتورهای چشمی نیز با ریزش ابرو وریزش مژه همراه است.

روشهای سنتی برای پرپشتی ابروها و مژه ها قبل از استفاده از هر نوع روغن و محلولی لازم است از پاک و بهداشتی بودن محل مورد نظر اطمینان حاصل کنید.برای این منضور با استفاده از شامپو بچه ابرو و مژه ها را بشویید و پس از خشک کردن از روش های زکر شده بهره ببرید.

عادت های نابجا

روغن بادام تلخ یا شیرین هر کدام را که دردسترس دارید مفید خواهد بود؛البته روغن باددام تلخ تاثیر بیشتری دارد به شرطی که خالص باشد.کافیست برای ماساژابرو با گوش پاکن یا برس برای مژه از فرچه ریمل استفاده کنید.

باما همراه باشید با تشکر شرکت نور

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.