دیگهای فولادی اب گرم

دیگهای فولادی اب گرم=دیگهای فولادی به صورت یک پارچه در دو نوع یا با لوله های اتش (که در ان گازهای حاصل از عمل احتراق از درون لوله ها عبور میکند)و با لوله های اب (که در ان اب از داخل لوله ها می گذرد)بر حسب سفارش خریدار مطابق ظرفیت مورد نظر ساخته میشوند.

دیگهای فولادی (فایر تیوب)که متداول تر هستند،از قسمت های زیر تشکیل شده است=

1-بدنه=بدنه دیگ به ابعاد مورد نیاز از ورقه های فولادی بریده،پس از نوردشدن جوش کاری میشود.

2-لوله ها=لوله های دیگهای فولادی از نوع بدون درز (اتش خوار)است که به طول مورد نیاز از لوله های 6 متری بریده میشود.

3-صفحات نگه دارنده لوله ها=این صفحات هم وضیفه نگه داشتن لوله ها را انجام میدهند و هم محفظه داخلی دیگ را از محیط خارج جدا میسازند.در دیگ های با طول کم،یک(تیوب شیت)در جلو و یکی دیگر در عقب نصب میشود،ولی در دیگ های با طول زیاد مابین تیوب شیت های جلو وعقب،تیوب شیت (یا تیوب شیت های)دیگری هم فقط برای نگه داشتن لوله ها قرار داده میشود.تیوب شیت های جلو عقب به بدنه دیگ جوش داده میشوند.

لوله ها به تیوب شیت ها به روش گشاد کردن لوله (با ابزاری به نام والس)اب بندی میشوند،این عمل را (اکسپند)مینامند.بعضی از کار خانه ها لوله های پاس دوم را به تیوب های شیت جلو و عقب دیگ جوش می دهند.

4-کوره=کوره دیگ که در ان مورد سوختنی (مازوت(نفت کوره یا نفت سیاه)،گازوئیل و یا گاز)به وسیله مشعل سوزانده میشود از ورق فولاد اتش خوار به ابعاد مورد نیاز بریده پس از نورد و جوش کاری،داخل دیگ نصب میشود و سپس به تیوب های شیت جلو و عقب دیگ جوش داده میشود.

5-اتصالات لوله رفت و برگشت=بر روی هر دیگ اب گرم فولادی یک جا برای اتصال لوله رفت و جای دیگری برای اتصال لوله برگشت به دیگ پیش بینی میشود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.