لوله کشی و تاسیسات 09123554055

لوله کشی و تاسیسات

1.لوله کشی و تاسیسات وکلیات لوله کشی

1-1.برای انتقال ناقل انرژی به وسیله لوله،باید جنس لوله متناسب بامشخصات فیزیکی و شیمیایی سیال مورد نطرانتخاب شود.لذا برای انتخاب جنس لوله کشی  در هر موردی باید حداقل استانداردها را باید رعایت کرد.

1-2.اتصالات در سیستم لوله کشی و در تاسیسات باید دارای مشخصات مشابه لوله مورد مصرف از نظر تحمل فشار و درجه حرارت باشد.

1-3.تمام لوله هاو  در اثر درجه حرارت سیال ناقل منبسد یا منقبظض میشود.که باید مقدار ان محاسبه و در محل مناسب  در خم لوله ،حلقه یا درز انبساط پیش بینی شود.

لوله کشی و  تاسیسات

1-4.به منظور جلوگیری از خمش بیش از حد مجاز لوله کشی در تاسیسات و پیشگیری از عوارض ناشی از خمش لوله کشی و تاسیسات ودر اثر وزن خود و وزن سیال در ان ،نباید فاصله لوله کشی و تاسیسات ار مقدار مجاز نباید بیشتر باشد.

2.لوله کشی و تاسیسات اب

لوله کشی  اب در ساختمان

به منظور جلوگیری از ایجاد پوسیدگی لوله ها در

لوله کشی و تاسیسات اب در ساختمان.

لوله کشی و تاسیسات

لوله کشی و تاسیسات

و پیشگیری از تشکیل رسوب ،جلبک و لجن در سیستمهای بسته مثل .دیگهای اب گرم و بخار چیلر و غیره و در سیستمهای باز مثل.برج خنک کننده و غیره باید اب مورد استفاده در لوله کش و تاسیسات  در سیستم قبلا از دستگاههای سختی گیر عبورداده شود و در اصطلاح تصفیه شود.

مشخصات فیزیکی اب تصفیه شده مناسب برای استفاده در سیستمهای اب گرم ،اب داغ،بخار،چیلر،برج خنک کن و غیره در

لوله کشی تاسیسات

باتوجه به شرایط کار دستگاه متقیر است و اغلب سازندگان دستگاههای فوق با توجه به شرایط کار دستگاه ،مشخصات اب تصفیه شده مورد استفاده را در کاتالوگ دستگاه تعیین مینمایند .

3.سیستم لوله کش و تاسیسات اب گرم

3-1.سیستم اب گرم .

حداکثر درجه حرارت این سیستم ،120درجه سانتیگراد یا 250 درجه فارنهایت است.و کلیه تجهیزات مورد استفاده در این سیستم باید دارای حداقل فشار کار 2 اتمسفر باشد. ضمنا لازم به یاداوری است که طبق استاندارد در لوله کشی باشد.

با تشکر . شرکت نور 77547746

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.